Solängets Travsällskap • 0660-37 65 05

Nästa tävlingsdag: Välkommen åter 2018!

Turnéhästar

 

Solänget 170808

Lopp 2       2140 m                         Volt                                                

     2          Ivarsjoker                          2      Östman John                                Lundberg Anders

     3          Lisa Mollyn                       3      Norberg Jan                                  Häggström Kennet

Lopp 3       1640 m                         Volt                                                

     3          All Around Ås                  3      Porshage Kevin                           

Lopp 4       2140 m                         Volt                                                

     1          Upper Crust                      1      Osterling Susanne H                   

     2          Hunkydory Degato           2      Edin Stefan                                  Gidlund Patrik

Lopp 5       2140 m                         Volt                                                

     2          Karlängs Oskar                 2      Johansson Ulf Arne                    

Lopp 6       2140 m                         Volt                                                

     3          Meydan                             3      Åkerlund Martin                         

     4          Perfect Attraction             4      Osterling Susanne H                    Sjölund Yvonne

     7    20   Justglideon                        2      Sidbäck Jessika                            Viklund Ingegerd

     8    20   Classic Love                      3      Karlsson Björn                            

Lopp 7       2140 m                         Volt                                                

     3          Royal Face                        3      Osterling Susanne H                    Eklund Ricky

Lopp 8       2140 m                         Volt                                                

     6          Hulte Idun                        6      Karlsson Björn                            

     8          Olsbo Kajsa                       8      Johansson Ulf Arne                     Johansson Kim

Lopp 9       2140 m                         Volt                                                

     8    40   Kung Gustav                     4      Porshage Kevin                            Karlsson Rune S

Lopp 13     2140 m                         Volt                                                

     1          What a Grace                    1      Sjöberg Marie                               Sjöberg Gunnar

     2          Jardinesdelareina               2      Lindqvist Ove A                          Häggström Kennet

     3          Justaperfectdream             3      Edin Stefan                                  Häggström Kennet

     4          Palabra                              4      Östman John                                Sjöberg Gunnar

Lopp 15     2140 m                         Volt                                                

     1    40   Prima Lill                          1      Elfving Nils    

 

Skellefteå 170810

Lopp 1       2140 m                         Volt                                                

     9    20   Epicus                               5      Melander Micael                          Eklund Ricky

Lopp 4       2140 m                        Auto                                                

     6          Ängsstrimma                     6      Elfving Nils                                  Sundström Lena

Lopp 8       2140 m             Volt Monté                                                

     8    40   Cantab Sisu                       2      Guldhag Erica                              Eklund Ricky

Lopp 9       1640 m                        Auto                                                

     5          A.Thaliana                         5      Elfving Nils                                  Sundström Lena

 

Umåker 170811

Lopp 2       1640 m                         Volt                                                

     4          Torunn Viking                   4      Åkerlund Martin                         

   10    20   Guli Munter                      2      Lindqvist Ove A                          Karlsson Björn

   13    20   Eldtjejen                            5      Dunder Robert                             Berglund Erling

Lopp 4       2140 m                        Auto                                                

     8          So Gå Imponera                8      Eriksson Leif                                Hägglund Greger

Lopp 5       2140 m                        Auto                                                

     6          Ålia Rännil                        6      Osterling Susanne H                    Rudsten Anna

     7          Pilelden                             7      Johansson Ulf Arne                    

     9          Eldgrej                              9      Edin Stefan                                  Byström Katarina

Lopp 7       2140 m                        Auto                                                

   15          Kung Meto                      15      Edin Stefan                                  Näslin Arne

Lopp 8       2640 m                        Auto                                                

     5          Blue Line                          5      Djuse Martin P                             Häggström Kennet

 

Gävle 170812

Lopp 8       3140 m                        Auto                                                

   14          Kicking Viking               14      Jansson Torbjörn                          Nordin Göran P

 

Dannero 170813

Lopp 1       1640 m             Volt Monté                                                

     3          Lindeberg                          3      Persson Jennifer                           Eklund Ricky

     8    20   Limping Shrimp                3      Brunzell Jenny                             Håkansson Ulrica

     9    20   Dante Band                       4      Leo Emilia                                    Sjöberg Patrik

Lopp 2       2140 m                         Volt                                                

     8          Giddefix                           8      Melander Micael                          Johansson Ulf Arne

Lopp 3       2140 m                        Auto                                                

     2          Disobey Am                      2      Edin Stefan                                  Lindgren Anders

     9          Thwima                             9      Kihlström Örjan                           Holmgren Marine

Lopp 4       1640 m                        Auto                                                

     3          Spang Celin                       3      Kihlström Örjan                           Näslund Agneta K

     9          Lennart Viking                  9      Widell Kaj                                    Nordin Göran P

Lopp 5       2140 m                         Volt                                                

     4          Tip Jar                               4      Lindqvist Ove A                          Rehn Ulrika

Lopp 6       2140 m                        Auto                                                

     7          Berglund Oda                   7      Karlsson Björn                            

Lopp 7       2140 m                        Auto                                                

   10          Lollipop Girl                   10      Lindqvist Ove A                          Rehn Ulrika

Lopp 8       2140 m                         Volt                                                

     8    40   Manfred Viking                5      Widell Kaj                                    Nordin Göran P

Lopp 12     2140 m                         Volt                                                

   15    20   Safari Park                        9      Kylin-Blom Wiktor                      Wågström Per-Erik

 

 

                             

 

 

 

 

 

 

 

 

                  

 

                    

 

 

 

 

                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

  

  

 

 

 

Kontakt

Solängets Travsällskap
Travbanan
894 35 Själevad

Travbanechef, Marknad och konferenser
Ivan Hellström, 0660-37 65 93, 070-761 73 02
Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

 

Kansli och service till aktiva

 

 

Ekonomi

 

Anläggningsansvarig
Staffan Osterling, 070-334 73 02
Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

 

Hästägaransvarig

 

Travskola/ungdom

 

Ordförande

Vaktmästare 
Anläggning VTG genom HP Maskin, Håkan Persson 070-631 19 21

Sekretariatet: 0660 - 37 65 05
Telefontid: Måndag till torsdag, 9:00-12:00.
Telefax: 0660 - 37 81 00
Vaktmästare/Telefonsvarare:
Vaktmästare Akuta problem med: (Vatten/Avlopp, El, Fläkt/värme)

Restaurang/Solängskrogen:072-222 27 68
Inskrivning: 0660 - 37 88 95
Banveterinär: Annika Larsson/Eldeklint, 070-542 95 39
Anmälningar: 070-666 09 21, 0660-37 65 94
Evidensia Hästklinik: Umeå 090-223 30, boka Solänget
- faxnr: 0660 - 37 67 97